17 agosto 2012

Panairi i trashëgimisë së Ersekës 17/08/2012 Në qytetin e Ersekës është zhvilluar panairi i trashëgimisë kulturore, event që ka mbledhur banorët e zonës por edhe shumë turistë vendas e të huaj.
Punime artizanale, gatime tradicionale por edhe shume elemente karakteristike te zones se Ersekës jane sjelle ne edicionin e dyte te Panairi te trashegimise, aktivitet i organizuar nga bashkia e qytetit me qellim promovimin e vlerave te zones por edhe nxitjen e turizmit.

Aktiviteti eeshte shoqeruar edhe me nje koncert, ku kane interpretuar grupe popullore te muzikes dhe valleve te zones.

Nessun commento:

Posta un commento

Search

Translate