27 maggio 2014

Prezantohen hartat për ngjitjen dhe çiklizmin në 9 zona turistike të Shqipërisë

Prezantohen hartat për ngjitjen dhe çiklizmin në 9 zona turistike të ShqipërisëTIRANË, 26 Maj/ATSH/ – Ministrja e Zhvillimit Urban dhe Turizmit, Eglantina Gjermeni, Ambasadori i Austrisë në Shqipëri, Thomas Schnöll dhe Dr. Martin Ledolter, drejtor administrativ i Agjencisë Austriake për Zhvillim (ADA), njësia operative e Bashkëpunimit Austriak për Zhvillim (ADC), morën pjesë sot në ceremoninë e zhvilluar në Kalanë e Prezës, për prezantimin dhe dorëzimin e hartave të detajuara për ngjitje dhe çiklizëm (“hiking dhe biking”) për 9 zonat turistike të Shqipërisë.
Prezantohen hartat për ngjitjen dhe çiklizmin në 9 zona turistike të ShqipërisëSipas burimeve nga MZHUT, hartat, që i mundësojnë turistëve të eksplorojnë në mënyrë të sigurt Shqipërinë me biçikletë, apo në këmbë, gjenden të printuara dhe në format dixhital.
Bashkëpunimi Austriak për Zhvillim financoi punën për hartimin e tyre./gj.m/ /a.ke/http://www.ata.gov.al/prezantohen-hartat-per-ngjitjen-dhe-ciklizmin-ne-9-zona-turistike-te-shqiperise-117510.html

Nessun commento:

Posta un commento

Search

Translate