24 maggio 2014

Mediat suedeze: Destinacionet ballkanike, me te lirat ne Europe perfshire dhe Shqiperia

Saturday, 24 May 2014 11:04
Mediat suedeze: Destinacionet ballkanike, me te lirat ne Europe.
Me kapacitetet e veta turistike, vendet ballkanike gjatë viteve të fundit gjithnjë e më tepër po tërheqin turistët skandinavë. Gazeta e mirënjohur suedeze “Svenska Dagbladet” shkruan se shërbimet hotelierike dhe të restoranteve në Bullgari, Maqedoni dhe Shqipëri janë më të lirat në Evropë, mes 55 dhe 60 për qind më të ulëta nga mesatarja në BE. Edhe biletat e trenave, autobusëve, anijeve dhe aeroplanëve në këto tre vende janë dukshëm më të lira në krahasim me shtetet e tjera evropiane. Në artikullin e gazetes, ne baze te studimeve thuhet se vendi më i lirë në Evropë, në raport me shërbimet hotelierike është Maqedonia, ndërsa në vend të dytë dhe të tretë janë Shqipëria dhe Bullgaria.
- See more at: http://www.radiotravel.al/index.php?option=com_k2&view=item&id=86356:mediat-suedeze-destinacionet-ballkanike-me-te-lirat-ne-europe&Itemid=617#sthash.clZFw7hw.dpuf

Nessun commento:

Posta un commento

Search

Translate