08 maggio 2014

“Destinacioni juaj-Saranda jonë”- Ju presim si pushues, ju përcjellim si miq
sssTIRANE,8 Maj /ATSH.N.Lena/-Ky është sllogani që kryetari i bashkisë së Sarandës,Stefan Çipa, prezantoi për sezonin e ri turistik në këtë qytet.”Përgatitjet pothuajse kanë përfunduar dhe jemi duke i dhënë dorën e fundit atyre.Saranda sivjet përgatitet të prese një numër të madh turistësh nga vendi, Kosova por sidomos nga vendet nordike Janë mbi 500 pronotime nga Suedia dhe vende të tjera nga veriu i Europës. Kemi në dispozicion të pushuesëve mbi 25.000 shtretër dhe në gadishmëri të gjitha shërbimet hotelerike dhe komponentët e tyre”, tha Cipa.
“Sivjet presim jo vetëm thjesht turizmin bregdetar, por edhe atë kulturor dhe atë agroturistik. Zona jonë ka një frutikulturë bio dhe pushuesit janë të interesuar për të. Jemi qëndra e turizmit kulturor me Butrintin në krye, duke vazhduar me monumente të tjera historike dhe religjoze. Jo më kot Saranda quhet qyteti i “40sssssShënjtorëve”, komentoj Çipa. Ai përmendi gjithashtu se do të ketë një përmirësim të dukshëm të shërbimeve, higjienës, masave mbrojtëse dhe shoqërimit të pushuesve me udhërrëfyes. “Infrastruktura rrugore e rajonit tonë bën të mundur që vizitori të jetë në Sarandë duke u nisur nga Tirana, brënda 3,5-4 orë udhëtim, një kohë komode edhe për vizitorët ditorë”, theksoi ai. Keshtu përligjet edhe sllogani: ”Destinacioni juaj-Saranda jonë:Ju presim si pushues,Ju përcjellim si miq.” /a.ke/ http://www.ata.gov.al/destinacioni-juaj-saranda-jone-ju-presim-si-pushues-ju-percjellim-si-miq-105580.html

Nessun commento:

Posta un commento

Search

Translate