08 maggio 2014

Licensohen rojet e plazheve -Një grup studentësh nga Universiteti i Sporteve në Tiranë kanë arritur të kalojnë me sukses testet nga Instituti Ndërkombëtar e Licensimit në Mal të Zi "Lifeguard".

Një grup studentësh nga Universiteti i Sporteve në Tiranë kanë arritur të kalojnë me sukses testet nga Instituti Ndërkombëtar e Licensimit në Mal të Zi “Lifeguard”. 

Keshtu fale ketij projekti te mundesuar nga Agjencia e Bregdetit tashme plazhet shqiptare do te kene prezent njerez profesionist te licensuar ne shpetimin e jeteve ne det.

Ndersa pedagogu  ne universitetin e sporteve Elton Spahiu shprehet se ky projekt parashikon trajnimin deri ne 2000 persona nga Shqiperia

Instituti e Nderkombetar “Lifeguard” ne Mal te Zi eshte nje qender licensimi profesioniste ne shpetimin e jeteve ne det per gjithe rajonin e Ballkanit dhe jo vetem.

“Pervec prezantimit mjaft te mire me ben pershtypje interresimi i studenteve shqipatre per te mesuar dhe marre njohuri ,jemi te knaqur me keto student”, tha Miroslav Stanislevic.
 “Te 35 studentet pas trajnimit ne provat qe bene si ne teori ashtu ne praktiken e shpetimit ne dete bene nje performance te shkelqyer jemi te kenaqur  me kete pregatitej te tyre dhe i urojme suksese”, tha Ivan Terziç.--http://www.top-channel.tv/artikull.php?id=277588

Nessun commento:

Posta un commento

Search

Translate