04 agosto 2014

Aktivitete sportive kete vere ne Shqiperine turistike.

Saturday, 02 August 2014 08:54
  • font size decrease font size increase font size
Aktivitete sportive kete vere ne Shqiperine turistike.
Shqiperia turistike hap dyert për disa evente sportive së bashku që për 5 ditë do të pushtojnë zonën e Drimadhes dhe Qafën e Llogarasë. Për herë të parë në vendin tonë, Federata Shqiptaree Aeronautikes organizon Kupen e Kombit në fluturime të lira. Rreth 30 profesionistë nga të gjitha trojet shqiptare do të marrin pjesë ne evenimentinunik.Në këtë garë do të marrin pjesë profesionistë nga të gjitha trevat shqiptare.Platforma dixhitale e të gjithë shqiptarëve, që mbulon prej vitesh aktivitete të tilla sportive, do ta pasqyrojë këtë eveniment gjatë 5 ditëve në kanalet e SuperSport. Por risitë nuk përfundojnë me kaq pasi gjatë 5 ditëve të aktivitetit në listën e organizatorëve është përfshirë për herë të parë edhe gara triathlon që starton me vrap në mal, fluturime dhe not.
- See more at: http://radiotravel.al/index.php?option=com_k2&view=item&id=81871:aktivitete-sportive-kete-vere-ne-shqiperine-turistike&Itemid=575#sthash.DLVa4jl9.dpuf

Nessun commento:

Posta un commento

Search

Translate