26 agosto 2014

Vlorë, dyndje turistësh në Muzeun e Pavarësisë, rriten të ardhurat

Një numër i lartë vizitorësh të cilët kanë zgjedhur të pushojnë këtë sezon veror në ujërat e bregdetit të Vlorës, nuk kanë lënë jashtë planeve të tyre edhe një vizitë në Muzeun e Pavarësisë.

Vizitorët janë kryesisht nga diaspora, pjesa më e madhe nga kosova dhe maqedonia, por edhe turistë të huaj.

Drejtori i këtij muzeu Bebi Dodi tregon për A1 Report se cfarw i kuriozon më tepër ata që e vizitojnë Muzeun e Pavarësisë.

Sipas tij fluksi i madh vizittorëve gjatë muajit korrik dhe gusht, ka 5 fishuar të ardhurat , kjo edhe falë aktiviteteve kulturore që zhvillohen në oborrin e muzeut të pavarësisë, si ekspozita apo festivali mesdhetar i Vlorës, që po mbahet aty prej disa ditësh.

- See more at: http://www.shqiptarja.com/aktualitet/2731/vlore-dyndje-turistesh-ne-muzeun-e-pavaresise-rriten-te-ardhurat-235393.html#sthash.l5gr9G6X.dpuf

Nessun commento:

Posta un commento

Search

Translate