22 agosto 2014

Sezoni turistik në Darëzezë po mbyllet me nje sezon veror zhgenjyes per sa i perket kushteve minimale

Teksa sezoni turistik po shkon drejt mbylljes, plazhi i Darëzezës në rrethin Fier numëron shume pak turiste. Jo vetëm kushtet atmosferike, por edhe investimet në infrastrukturën e plazhit, sollën një sezon te vaket persa i përket numrit te pushuesve qe kane preferuar Darzezen. Pushuesit pohojnë se mungojnë kabinat, dushe të improvizuara , tualetet, uji i pijshëm në plazh dhe deri te rojat bregdetare. Ndërkohë, qe komuna deklaron se ka pastruar rërën e plazhit dhe ka shtruar rrugën deri ne bregdet. Plazhi i Darëzezës, është një nga tre plazhet e rrethit Fier. Për nga bukuria natyrore, rëra kurative dhe hapësira e masivit pyjor të pishave, ai është nje zgjedhje e mire për këdo nga pushuesit ....

Nessun commento:

Posta un commento

Search

Translate