14 marzo 2013

U mbyll sot sondazhi KU PREFERONI TI KALONI PUSHIMET E DIMRIT

Hoteleri-Turizem Albania mori inisiativen te kryej nje sondazh ne sitin e tij HoteleriturizemAlbania.Blogspot.com per vendet qe do kishit qefe te frekuentonit kete dimer ne shqiperi. U zgjodhen si vende kandidat 3 pika turistike te veriut dhe 2 pika turistike te jugut te shqiperis ne total 5 vende me te frekuentuara nga turistet ne sezonin dimeror. Per te mos vene ne veshtirsi zgjedhjeje me shume se 1 qytet menduam te vendosnim si opsion i gjashte  dhe i shtate veriu i shqiperise ose jugu i shqiperis.
Mbas 100 dite-ve qe u hap ku sondazh rezultate jan;
Ne vend te pare Valbona me 25% 
Ne vend te dyte Dardha me   23%
Ne vend te trete kemi nje barazim mes Thethit dhe Voskopojes me 18% 
dhe ne ved te katert Razmen me 7%.
Nje ndryshim shikojme te pjesa tjeter e sodazhit ndermejt jugut dhe veriut ku Jugu i shqiperise ka mare nje perqindje me te madhe se veriu i shqiperis.
Me kete mbyllim sondazhin e sezonit te dimrit duke hapur nje te ri me diten e Veres. Ju ftojm te klikoni ne sodazhin tone te ri per pranveren e 2013 ku do ju paraqesim sportet qe jane te praktikueshme per kete stinen ne shqiperi dhe cfare sporti po preferonit te beni. mos harroni te na jipni opinioni tuaj ne ndihm te permirsimit te informazioneve. Falenderojme ato qe moren pjese ne kete sondazh.
Staffi Hoteleri-Turizem Albania

Nessun commento:

Posta un commento

Search

Translate