07 marzo 2013

Aktivitet dy ditor 9-10 mars/2013, ngjitjen ne malin e Gramozit 2523 m me HighAlbania


Dita e pare(e shtune)
Takimi ne oren 8.00 am mbrapa pallatit te Kongreseve tek Play Bar. Transferte per ne Erseke. Ndalesen e pare do ta bejme tek "Gjahtari" ne Librazhd per kafe dhe mengjes. Me pas do te vazhdojme udhetimin tone dhe do te bejme nje ndalese tjeter ne fshatin piktoresk te Linit. Mbas nje ecje te shkurter per te pare mozaiket e famshem te Linit do te vazhdojme rrugen per ne Korce. Ne Boboshtice do te ndalojme per te ngrene dreke sipas deshires. Pas drekes do te vazhdojme per ne Erseke. Mbas akomodimit ne nje nga hotelet e Ersekes kohe e lire. Darke do te jete sipas deshires.
Dita e dyte (e diele)
Heret ne mengjes do te nisemi per ne fshatin Starje. Ecjen tone do ta nisim qe nga fshati. Pas pergatitjes per marshim do te nisim ecjen tone per ne majen e Gramozit 2523 m. E gjithe ecja do te shkoje rreth 6-7 h me ngjitje zbritje 1200-1300 m. Ngjitja dhe zbritja do te jene nga e njejta rruge keshtu qe edhe ndonjeri qe nuk do te mundet te ngjitet mund ta nderprese ku te doje dhe te kthehet ne fshat. Mbas kthimit ne fshat kohe e lire per tu nderruar dhe pergatitur per kthimin per ne Tirane. Do te biem dakord se bashku nese do te hame dreke ne Erseke apo ne Pogradec. Mbas drekes do te nisemi per ne Tirane me nje pushim te shkurter gjate rruges. Mberritja ne Tirane nga darka.
Cmimi: 5000 L/person (transport, fjetja ne hotel,guida)
Prenotoni: fisnikmuca@yahoo.com, 069 40 31 232, 067 20 81 636


Nessun commento:

Posta un commento

Search

Translate