11 marzo 2013

16-17 MARS 2013 nje fund jave plot emozione e adrenaline 4x4. Thethi i parë ndryshe, nën petkun e dëborës jua mundeson Explore-AlbaniaTHETH 16-17 MARS 2013
PROGRAMI 
Nisja nga Tirana ditën e shtunë, 16 Mars 2013, ora 9.00, tek ish-stadiumi Dinamo. Do të ndalojmë në Shkodër për të ngrënë pizza, diçka e lehtë për drekë, meqë udhëtimi më tej do të vazhdojë offroad. Do të marrim rrugën për Theth, të shoqëruar nga lumi Kir. Më pas do të fillojmë të ngjitemi në lartësi, duke admiruar peisazhin sa të egër, aq dhe të bukur të Veriut. Pasdite do të mbërrijmë në Thethin e mbuluar nga dëbora. Akomodimi do të bëhet në një nga shtëpitë karakteristike të Thethit, ku do të darkojmë pranë oxhakut me ushqime tradicionale, bio.
Pas mëngjesit me ushqime të freskëta të zonës, do të shëtisim nëpër dëborë për të parë kullën e ngujimit, ujëvarën, kanionin dhe Syrin e Kaltër dhe do të admirojmë pamjen e Thethit dhe Alpeve madhështore të mbuluara nga dëbora. Do të hamë drekë e më pas do të udhëtojmë drejt Shkodrës, ku do të ndalojmë për një kafe pranë liqenit. Kthimi në Tiranë.
Çmimi 12.000 lekë/personi.
Ku përfshihet:
Udhëtimi me auto 4x4, dreka, darka, fjetja, mëngjesi, dreka e të dielës, guida, ndalesa për kafe (d.m.th të gjitha të përfshira)
.

Informazioni di contatto

Nessun commento:

Posta un commento

Search

Translate