21 marzo 2013

Kete te diele 24/03/2013 ju prezantojme me aktivitetin e rradhes plot natyre ne Ngjitje e malit te Polisit(mbi 1900 m) nga fshati Polis- Vile. by HighAlbania
Transferte per ne Elbasan dhe me tej per ne fshatin Polis-Vile. Mbas pergatitjeve per ecjen do te nisemi per te pushtuar malin e Polisit dhe do te kthehemi perseri ne fshat per te bere barbekyne. E gjithe ecja do te shkoje rreth 6-7 h per grupin qe do te kape majen me nje disnivel ngjitje-zbritje 1000-1200 m. Duke qene se ngjitja dhe zbritja do te behen nga e njejta rruge per ata qe nuk do te duan te ecin deri ne maje do te kene mundesi qe te kthehen nga mesi ose me perpara. Do te kemi dy grupe me dy shpejtesi te ndryshme. Mbas barbekyse do te nisemi per ne Tirane.
Takimi kete here eshte ne oren 8.00 am mbrapa pallatit te Kongreseve tek Play Bar
Cmimi: 1500 L/person (transport,barbeky,guide)
Prenotoni: fisnikmuca@yahoo.com069 40 31 232, 067 20 81 636.

Nessun commento:

Posta un commento

Search

Translate