22 marzo 2013

Dy anije turistike në Sarandë, 70 vizitorë amerikanë në Butrint

Sarandë - Mars 21,2013 - 11:54
70 vizitorë amerikanë kanë vizituar në ditët e fundit portin e Sarandës. Një anije turistike i nisur nga Kotorri i Malit të Zi dhe një tjetër nga Korfuzi i Greqisë, kanë sjellë turistët të vizitojnë bukuritë e Butrintit të lashtë dhe të zonës bregdetare.

Të dhënat zyrtare nga policia kufitare tregojnë se "Athina", që mbërriti në port nga Korfuzi, është anija e katërt turistike që ka mbërritur gjatë muajit mars në qytetin e Sarandës.

Nessun commento:

Posta un commento

Search

Translate