17 settembre 2012

Tepelenë, nis puna për restaurimin e kalasë, ministria e kultures ka akorduar fondin prej 45 milion leke te vjetra


Ka filluar puna për restaurimin e Kalasë së Tepelenës në murin jugor dhe atë verior. Ministria e Kulturës ka akorduar fondin prej 45 milionë lekë të vjetra. Kjo kala është monument kulture e kategorisë së parë dhe ky restaurim është i pari që prej afro 200 vjetësh. (er.cu/BalkanWeb)

Nessun commento:

Posta un commento

Search

Translate