06 settembre 2012

Ekspozita me kukulla e materialeve te reciklueshme, 60-vjecarja dhe arti nga copa guri e druresh per femijet


qe te jeshe artiste nuk do te thote qe te kesh studiuar ne universitete me te njohura. kete fenomen te menduari e hesh poshte nje zonje e cila ne moshen 60-vjecare pasi u be gjyshe per here te pare, mendoji qe mbeses ti dhuronte nje kukull te bere nga duart e saje. Nga kjo eksperience nena mesoi se brenda saj kishte dhuntin e nje artisteje duke improvizuar kukulla me materiale qe gjente. per me shume shikoni video.

Nessun commento:

Posta un commento

Search

Translate