24 settembre 2012

Motocross Tirana dhe Motogp Albania Supersport me date 7 Tetor organizojne garen e pare te sezonit 2012-2013 te Kampionatit Kombetar te Motorciklismit Shqipetar

Motocross TiranaCitypark Albania, Motocross Tirana dhe Motogp Albania Supersport me date 7 Tetor organizojne garen e pare te sezonit 2012-2013 te Kampionatit Kombetar te Motorciklismit Shqipetar. Gara do te zhvillohet ne ambientet e Citypark. Ne pisten e improvizuar do te zhvillohen provat dhe garat e kategorive Scuter, Papaq dhe SuperMoto. Te premten, te shtunen dhe natyrisht te dielen ne piste do te kete jo vetem garuesit por edhe xhiro me Go-cart dhe per fansat dhe fanset xhiro ne piste me pilotet shqipetare. Rregjistri
met hapen qe sot dhe perfundojne te premten me 5 Tetor. Provat e lira zhvillohen diten e premte dhe te shtunen gjate gjithe dites. Gara e pare starton diten e diel ne oren 14.00 me kategorine Supermoto, me pas vijone kategoria Papaq dhe Scooter dhe ne mbremje nen dritat e parkingut do te zhvillohet edhe gara spektakel me Makina. Ne oren 19.00 zhvillohet gara e dyte ne Supermoto. Ju ftojme te gjitheve te bashkoheni me ne kete fundjave plot adrenaline. Pr te gjithe ata qe nuk kane mundesi transporti Autobuzi i City Park eshte gjithmone Gratis. 
https://www.facebook.com/motocross.tirana 

Nessun commento:

Posta un commento

Search

Translate