30 luglio 2014

Një klasifikim nga Agjencia Kombëtare e Turizmit për 10 fshatrat më të mirë për Turizëm

riviera224TIRANË, 30 Korrik / ATSH / – Agjencia Kombëtare e Turizmit në bashkëpunim me klubin studentor “Campus Albania” ka hartuar një listë me 10 fshatrat të mirë të vendit për të bërë turizëm, për vitin 2014.
Në konsideratë janë marrë elementë,si : natyra, tradita, ekosistemi, kulinaria dhe infrastruktura. Në vend të parë të këtij klasifikimi renditet Thethi në Alpet shqiptare. Vijon  listën Voskopoja në Korçë, Bënja në Përmet, Lini në Pogradec, Dragoti në Tepelenë, Vunoi në Vlorë, Valbona në Tropojë, Kallmeti në Lezhë, Petrela në Tiranë dhe Belshi në Elbasan./a.g/http://www.ata.gov.al/nje-klasifikim-nga-akt-per-10-fshatrat-me-te-mire-per-turizem-148927.html

Nessun commento:

Posta un commento

Search

Translate