05 novembre 2013

Krociera MV Deutschland mberriti ne Shqiperi ne fund te tetorit ne kuader te turit "Gjurmet e Odisese".

Wednesday, 30 October 2013 11:39
Krociera MV Deutschland mberrin ne Shqiperi ne kuader te turit "Gjurmet e Odisese".
Ka mberritur mengjesin e sotem ne portin e Durresit krociera e linjes gjermane MV Deutschland me 5 yje , e njohur per sherbimin highclass qe ofron. Krociera me rreth 500 pasagjere , kryesisht turiste gjermane,  ka ardhur ne Shqiperi per nje vizite nje ditore ne saj te turit te quajtur “Gjurmet e Odisese”. Turi ka nisur nga Venecia, duke perfshire portet kryesore te Adriatikut Lindor, Jonit dhe Egjeut. Anija ka qene ne Slloveni, Kroaci, e Mal te Zi. Nga Shqiperia ajo do te niset per ne Greqi ku dhe do te perfundoje turin.Turistet e krocieres jane aktualisht nen kujdesin e agjensise turistike Albtours D dhe po vizitojne qytetet e Durresit, Beratit dhe Apollonine e Fierit. Nderkohe pasdite do te behet turi i Tiranes. Kjo eshte hera e dyte qe krociera Deutschland ndalon ne Shqiperi.
- See more at: http://www.radiotravel.al/index.php?option=com_k2&view=item&id=74488:krociera-mv-deutschland-mberrin-ne-shqiperi-ne-kuader-te-turit-gjurmet-e-odisese&Itemid=617#sthash.2Q4deXZk.dpuf

Nessun commento:

Posta un commento

Search

Translate