28 gennaio 2014

Korçë, reshjet e dëborës, policia këshilla për drejtuesit e mjevete dhe turistet..


 

28 Janar 2014 - 15:39
KORÇË - Reshjet e borës kanë bërë që Policia e Korçës, të japë këshilla për lëvizjen e mjeteve në këtë qark.

Me anë të një njoftimi për median, policia ka bërë të ditur se, akset rrugore Qafë-Thanë, Qafë-Pllocë, si dhe aksi Korçë-Kapshticë janë të kalueshme pa zinxhirë.
 
Policia tha se, aksi rrugor Qafë-Qarri, dhe aksi rrugor Ersekë-Leskovik janë të kalueshme me zinxhirë. Aksi Korçë-Dardhë dhe Korçë- Voskopojë janë të kalueshme me zinxhirë.
 
Policia ka bërë të ditur se, në bashkëpunim edhe me emergjencat civile janë të angazhuar maksimalisht për mbajtjen nën kontroll të situatës si dhe menjanimin e çfarë do lloj vështirësie të hasur për parandalimin e aksidenteve të mundshme rrugore dhe faktorëve të ndryshëm.
 

Redaksia online
(ac/shqiptarja.com)
 - See more at: http://www.shqiptarja.com/aktualitet/2731/korce-reshjet-e-debores-policia-keshilla-per-drejtuesit-e-mjevete-198086.html#sthash.nLrVeri9.dpuf

Nessun commento:

Posta un commento

Search

Translate