14 gennaio 2014

Aktiviteti kesaj fund jave 18/1/2014 i propozuar nga HighAlbania, Ngjitje ne malin e Krujes, majen e Sari Salltikut,1134 m

Pershendetje miq!

JU kujtojme aktivitetin e kesaj te shtune 18 janar 2014:

Mbas ngjitjes me sukses te majes se Viles te shtunen qe shkoi me femije dhe te rritur kete te shtune 18 janar te frymezuar nga aktiviteti i fundit kemi vendosur qe te ngjitemi ne malin e Krujes ne majen e tij me te larte ne majen e Sari Salltikut, 1134 m.

Pothuajse i gjithe itenerari eshte i shtruar me kalldrem dhe pamja eshte shume e bukur. Sipas parashikimeve koha kete te shtune do te jete e mire. E gjithe ecja do te shkoje rreth 3 ore, ngjitje -zbritje rreth 500 m. Kjo ngjitje eshte e pershtatshme per te gjithe.

Takimi tek Play Bar mbrapa pallatit te Kongreseve ne oren 9.00 am.

Cmimi: Femijet deri ne 6 vjec jane falas, femijet 6-12 vjec 800 L/person dhe 1000 l/person per te rriturit (transport dhe guide)
Prenotoni: fisnikmuca@yahoo.com, 069 40 31 232

Ps: Merrni me vete veshje te pershtatshme te stines per ne mal,kepucet e malit, ushqime te mjatueshem per ne mal,uje etj.

Faleminderit!
www.highalbania.al

http://highalbania.al/index.php?go=calendar&cmd=event&event=37

Nessun commento:

Posta un commento

Search

Translate