02 gennaio 2014

Aktivitet Hiking kete te diele 5 janar 2014, Ngjitje ne majen e Badres 1534 m, nga fshati Shengjergj me HighAlbania


Event Date: 5 Janar 2014
Takimi si gjithmone ne oren 9.00 am mbrapa pallatit te Kongreseve tek Play Bar. Transferte per ne fshatin Shengjergj. Pas nje pushimi te shkurter ne fshat per pergatitijen per ecje do te nisemi per te pushtuar si fillim majen e Badres dhe me pas majen tjeter ate te Xulit, 1624 m. Me pas do te kthehemi ne fshat. Mabs nje kafeje ne nje nga kafet ne qender te Shengjergjit do te nisemi per tu kthyer ne Tirane....
Cmimi: 1000 L per studente, 1200 L per te tjeret (transport dhe guide)
Prenotoni: fisnikmuca@yahoo.com, 069 40 31 232
Ps: Merrni me vete kepucet e malit dhe vishuni me veshje te pershtateshme per ne mal dhe per stinen e dimrit. Gjithashtu merrni ushqim te mjaftueshem per ne mal si dhe uje.
Faleminderit!

Nessun commento:

Posta un commento

Search

Translate