06 maggio 2012

Fundjave per t`u mbajtur mend, ne "FARMA SOTIRA"-Leskovik 12-13; 19-20; 26-27 Maj 2012., vetem per 7.000 leke/personi

Fundjave per t`u mbajtur mend, ne "FARMA SOTIRA"-Leskovik 12-13; 19-20; 26-27 Maj 2012., vetem per 7.000 leke/personi


Informacion:

Ndodhet ne komunen e Leskovikut, ne nje vend me bukuri te rralla natyrore, rrethuar nga male dhe natyre e virgjer.
Ferma perfshin vileta me strukture alpine me te gjitha kushtet e nevojshme, (cdo vilete ka dy dhoma), restorant me gatime te zones
Specialitet eshte gatimi i mishit te fresket, qe rriten ne ferme, mishi ne sac, paidhaqe te pjekura, lakror ne sac etj.
Adresa: Komuina Leskovik, 15 km ne dalje te Leskovikut, 25 km nga Erseka.

Dita e pare:
Nisja heret rreth ores 06 00 nga Tirana. Gjate rruges ndalesa te shkurtra per kafe te sygjeruara nga ne vendet me te bukura te natyres se jugut. (Bar Gjuetari ose Kalaja Balla). Vazhdojme rrugen duke shijuar bukurite e natyres pergjate lumit Erzen. Ndalesa e radhes per dreke ne lokalet buze liqenit te Pogradecit (opsionale). Pas dreke, nisemi per te arritur tashme afer buzembremjes te Farma Sotira destinacioni yne . Akomodimi ne viletat e drurit dhe me pas darka ne restorantin e Farmes, nen ngrohtesine e oxhakut. Pas darke lojra me letra ose domino prane oxhakut.

Dita e dyte.
Pas mengjesit fillojme eksplorimin e zones. Shetitje me kuaj ne ajrin e paster nen shoqerine e guides vendase. E sygjeruar nga ne drekojme prane Farmes, ku mund te porosisim Gatimet Tradicionale te zones, (lakrore ne sac, mish te pjekur ne hell etj.) edhe me pas marrim rrugen e kthimit. Pas ndalesave te shkurtra pergjate kthimit, vone ne mbremje arrijme ne Tirane.

Perfshihen ne cmim:
• 1 nate fjetje ne viletat e drurit
• Mengjes + Darke
• Transporti me minibus komod AC
• Shoqerues grupi gjate gjithe udhetimit
• Shetitje me kuaj ne mal me guide vendase
klikoni foton për ta zmadhuar
Klikoni foton për një pamje më të madhe

Emri:  65979_163783756973273_163780366973612_438787_2131470_n.jpg
S: 296
Madhesia:  79.1 KB  Klikoni foton për një pamje më të madhe

Emri:  180462_190671440951171_163780366973612_612287_671633_n.jpg
S: 244
Madhesia:  48.3 KB  Klikoni foton për një pamje më të madhe

Emri:  148308_170621089622873_163780366973612_479542_6145746_n.jpg
S: 284
Madhesia:  60.2 KB  Klikoni foton për një pamje më të madhe

Emri:  295101_255802781104703_163780366973612_984684_317749_n.jpg
S: 265
Madhesia:  89.5 KB  
__________________


Rr. "Mine Peza", nr. 3/17, Tirane
Mob. +355 (0) 69 20 43 147
Tel/Fax: +355 (0) 4 22 72 609
info@onufrivoyage.com
www.onufrivoyage.com

Nessun commento:

Posta un commento

Search

Translate