06 maggio 2012

Fundjave ne RAZEM(Shkoder) 12-13; 19-20; 26-27 Maj 2012.

Fundjave ne RAZEM 12-13; 19-20; 26-27 Maj 2012.
=======================================
Cmimi: 7.500 leke/person
Per grupe deri ne 16 veta.

=======================================

Nisja nga Tirana, te premten ose te shtunen ne mengjes, rreth ores 07:30. Udhetimi me mikrobus, drejte Shkodres. Pushim per kafe ne qytetin e Shkodres. Me pas, udhetimi drejte Razmes. Mberritja dhe akomodimi ne Hotel "TIGRI" ne dhoma dyshe.

Mbasdite sipas rastit, shetitje ne zonen perrreth, per te shijuar bukurite e natyres, ne kete zone.

Darka: Ne restorantin e Hotelit, prane oxhakut, me Menu tradicionale te zones, ku Mish i pjekur ne helle ze vendin kryesor.

Mbasdarke-Lojra Tavoline: Shah, Tavëll, Letra me njëri-tjetrin në Ambjentet afer oxhakut.

Mëngjesi ne Hotel: Bukë gruri e pjekur në furrë, reçel portokalli, reçel pjeshke, reçel ftoi, mjaltë , qumësht lope organik, qumësht i pasterizuar, djathë lope i përzier me deleje, gjalpë lope i përzier me deleje, vezë te ziera, sy dhe omletë, bukë me vezë, salçiçe,drithëra me fije kallamoqi, drithëra me çokollatë, lëng portokalli të kuq, lëng portokalli të verdhë, lëng molle.

Udhëtim drejt Borës: Kur debora nuk është në këmbët tona, ne do të udhëtojmë drejt Magjisë së saj. Me guidë (1orë e 30min vajtje-ardhje)

Te dielen mbasdite, nisja drejte Tiranes. Gjate rruges, ndalesa te mundshme ne qytetet e Shkodres dhe Lezhes. Ne mbremje, mbrritja ne Tirane.


Faleminderit qe zgjodhet te kaloni fundjaven me Onufri Voyage !
klikoni foton për ta zmadhuar
Klikoni foton për një pamje më të madhe

Emri:  razem.jpg
S: 91
Madhesia:  34.6 KB  Klikoni foton për një pamje më të madhe

Emri:  images (20).jpg
S: 118
Madhesia:  11.1 KB  Klikoni foton për një pamje më të madhe

Emri:  070367510023dcc04dd65724.jpg
S: 98
Madhesia:  33.6 KB  
__________________


Rr. "Mine Peza", nr. 3/17, Tirane
Mob. +355 (0) 69 20 43 147
Tel/Fax: +355 (0) 4 22 72 609
info@onufrivoyage.com
www.onufrivoyage.com

Nessun commento:

Posta un commento

Search

Translate