13 ottobre 2013

Fundjava e ngrohtë rikthen pushuesit në bregdet

Pushues të shumtë në plazhin e Durrësit dhe të Shëngjinit
13 tetor 2013 16:41
Shume pushues kane perfituar nga tmeperaturat e ngrohta per te frekuentuar plazhet e vendit. Por ndryshe nga sezoni, aktualisht ne keto zona pushuesve nuk ua afrohet asgje. 
Me te guximshit jane futur ne uje. 
Fundjava e dytë e tetorit është parë si dite perfekte për të shijuar pushimet në diell dhe det.
Pushues ditor nga vende të ndryshme po shfrytëzojne temperaturat e larta jo vetëm për të shëtitur.
Jo vetëm të rriturit por edhe fëmijët…ne Durres
 
Shengjini vazhdon te frekuentohet ne vazhdimesi. 
Eshte natyra ajo qe i ben te vijne ketu, edhe pse sezoni ka perfunduar…
Ka prej tyre qe do deshironin gjate gjithe vitit…
Shengjini dhe Durresit jane një nga më të frekuentuarit në vend, jo vetem gjate stines se nxehte të verës.
Mjaft vizitorë vendas apo edhe të huaj e zgjedhin plazhin si mundësi të mire për të kaluar fundjavën edhe në periudhën në të cilën ndodhemi.

Nessun commento:

Posta un commento

Search

Translate