03 ottobre 2013

Aktiviteti i kesaj fund jave 6/10/2013 Ngjitje ne malin e Cukalit,1721 m. (Shkoder) i propozuar Nga HighAlbania.al


Takimi kete here do te jete ne oren 7.00 am si gjithmone mbrapa pallatit te Kongreseve tek Play Bar. Transferte per ne Shkoder. Ne Shkoder do te bejme nje pushim te shkurter tek bar-restorant Tradita "G&T" . Me pas do te vazhdojme per ne Prekal ku do te jete edhe fundi i udhetimit me makina. Pas pergatitjeve per ecje do te nisemi per te pushtuar majen e Cukalit 1721 m. E gjithe ecja do te shkoje 6-7 h me nje disnivel 1200-1400 m. Kjo ngjitje do te jete e pershtatshme per te gjithe nivelet e pergatitjes fizike qe do te thote qe mund te ecni sa te mundeni dhe te prisni kur te kthehemi sepse ngjitja dhe zbritja do te jete nga  i njejti shteg. Pas kthimit tek furgonat dhe nje pushimi ne barin aty afer do te nisemi per ne Tirane....:)
Cmimi: 1500 L/person (transport dhe guide)
Prenotoni: fisnikmuca@yahoo.com, 069 40 31 232, 067 20 816 36
Ps:  Si gjithmone mundohuni qe te jeni te veshur me veshje te pershtatshme per ne mal sipas stines qe jemi, kepuce mali ose atlete te mira te pershtatshme per ne mal, ushqim te majftueshem per gjithe diten,fruta te thata,cokollata,biskota, uje kapele,syze etj...
Faleminderit!

Nessun commento:

Posta un commento

Search

Translate