02 luglio 2012

Korçë, shtohet fluksi i emigrantëve që kthehen për pushime

Korçë Korrik 02,2012 - 11:32   - Sezoni veror si në çdo vit shënon rritjen e numrit të emigrantëve që kthehen për pushime. Në pikat kufitare me Greqinë, atë të Kapshticës dhe Kakavijës, sot deri në orët e para të mëngjesit kanë kaluar rreth 6 mijë persona.

Në Kapshticë kanë hyrë 2565 shtetas shqiptarë me 570 mjete dhe kanë dalë 3120 shtetas me 814 mjete. Sipas autoriteve të kësaj pike kufitare, në vendin tonë kanë hyrë 291 shtetas të huaj dhe kanë dalë 384 me 199 mjete. Pala shqiptare punon me 6 sportele, ndëra pala greke me 3 të tilla.

Ndërkohë në Kakavijë, në 24 orë, kanë hyrë 2862 persona dhe 3566 mjete, ndërsa kanë dalë 3566 persona dhe 860 mjete. http://news.albanianscreen.tv/pages/news_detail/41532

Nessun commento:

Posta un commento

Search

Translate