18 luglio 2012

Mbrëmjet magjike ne Vlore

QYTETI I VLORES NE MBREMJE QYTETI I VLORES NE MBREMJE 18 Korrik 2012 16:13 Vlora njihet ndryshe edhe si qyteti me dy dete, pasi laget nga Adriatiku dhe Joni. Kush e pëlqen plazhin, ne këtë zone ka mundësi për te zgjedhur vendin qe preferon. Mbrëmjet ne qytetin qe njeh pushues ne çdo stine, janë sa romanike aq edhe ritmike. Qindra pushues i gjen ne shëtitoren kryesore qe fillon nga zona e ish-Aulonës e deri tek Uji i Ftohte duke i dhëne qytetit mjaft atmosfere. Dita e nxehte shoqërohet ne Vlore me një mbrëmje qe mund te kalohet ne te gjitha mënyrat e dëshiruara. Padyshim lokalet radhe-radhe përgjatë detit ofrojnë qe tek ushqimet e shpejta e deri tek darkat me gatime tradicionale, kryesisht te peshkut dhe mishit te Labërisë. Krahas tyre janë edhe baret ku qindra pushues te te gjitha moshave shijojnë pijet freskuese apo kafene. Argëtimi nuk mungon as ne orët me te vona. Buze detit ka disa disko qe hapen vetëm gjate sezonit turistik dhe qëndrojnë te hapura deri ne orët e mëngjesit. Gjallërisë se shëtitores ne fakt i mungon një qendër publike apo private argëtimi.

Nessun commento:

Posta un commento

Search

Translate