19 giugno 2012

I nxehti afrikan pushton Shqiperine, temperaturat shkojnë në 40 gradë

Tiranë Qershor 18,2012I nxehti afrikan pushton Shqipërinë, me temperatura që pritet të shkojnë edhe në 40 gradë celsius. Aktualisht këtë javë, piku i këtij të nxehti është në Itali, ndërsa të martën e të mërkurën, sipas metereologëve, temeraturat mbi 38 gradë do të zbarkojnë në vendin tonë.
Sipas specialistet Lajda Porja, të enjten dhe të premten do të këtë një ulje të vogël dhe në fundjavë përsëri do të kemi mot përvëlues.

Kjo javë shënon dhe episodin e parë të të nxehtit afrikan për këtë verë. Sinoptikanët parashikojnë që vetëm javën e ardhshme temperaturat do të normalizohen.http://news.albanianscreen.tv/pages/news_detail/40486#Xchiu

Nessun commento:

Posta un commento

Search

Translate