29 giugno 2012

Darezeza, zbuloni nje plazh te paster ne bregdetin e Fierit.

Infrastruktura rrugore, pastërtia, shërbimi dhe siguria qe ofron Plazhi i Darezezes, 17 Km ne perendim te qytetit te Fierit, e kane shnderruar ate ne vitrine te turizmit veror ne qarkun e Fierit, modelin e kerkuar nga pushuesit.
Qindra pushues nga Fieri dhe rrethinat e tij, por edhe nga Mallakastra, Kuçova e Berati kishin zgjedhur sot pikerisht Darezezen per te pushuar dhe freskuar. Pastertia, kushtet e mira, bukuria dhe vlerat natyrore te ketij plazhi, kane bere qe numri i pushuesve te shtohet me shpejtesi.

Nessun commento:

Posta un commento

Search

Translate