25 giugno 2012

Tirana zbukurohet për javën çame...


Nis sot java e kulturës dhe historisë së Çamërisë. Eventi i lajmëruar një ditë më parë nga kreu i PDIU-së Shpëtim Idrizi, i cili deklaroi se është koha që të gjithë shqiptarët të bashkohen për ata të cilët u diskriminuan se ishin shqiptarë. Bulevardi “Dëshmorët e Kombit” ishte i veshur sot në mëngjes me flamuj, si ato kombëtare, dhe me banderolën ku shkruhej “Unë e dua Çamërinë”. (da.xha/balkanWeb)http://www.balkanweb.com/fotoAlbum/index.php?id=7642&IDFoto=7642


Nessun commento:

Posta un commento

Search

Translate