21 giugno 2012

Pushimet e para me të dashurin, ja ku duhet të shkoni

Po afron vera dhe bashkë me të nisin përgatitjet e secilit për pushimet e shumëpritura. Por ku të shkoni me pushime nëse sapo keni nisur një histori dashurie. Ja disa ide të dobishme. Disa ditë romantike në det do të ishin shumë efikase duke qenë se është verë.  Një festë romantike buzë detit është maksimale për një çift të cilët kanë qenë së bashku për një kohë të shkurtër. Ecën përgjatë bregut, me këngën e pulëbardhave, këmbët në ujë. Këto janë të gjitha përvojat magjike, që ndihmojnë një çift të ri për të zbuluar emocionet dhe për të jetuar më pranë njëri tjetrit. Kjo e bënë lidhjen më intime me shumë më pak rroba.
Një ide tjetër shumë e mirë do të ishte dhe vizita në një fermë të bukur. Nuk ka vend më të përshtatshëm se një klub me të gjitha gjërat e mundshme, palestër, solar, etj.  Kjo ikje romantike në fermë mund të jetë destinacioni ideal për pushimet tuaja të para me të. Relax, ndriçim të mirë, muzikë për moshën tuaj, darka me qirinj janë përbërësit e përsosur për ta kaluar disa ditë së bashku të paharrueshme, të cilat do të mbeten në  kujtesë gjatë gjithë jetës.

Pushimi për një çift të rinj, në përgjithësi janë vendimtare. Shpesh ne shohim përpara, por mund të bëhet një mundësi për të kontrasteve të vogla, zhgënjimi ndonjëherë i madh, ose gëzime të madh. Çfarë është në një vend me ushqim meksikan, një udhëtim në malet ose  të shkojnë me pushime së bashku na jep mundësinë për të zbuluar me hollesishte, të njohin më mirë njeri tjetrin, ku deri kohët e fundit mister ... Sigurisht, veçoritë e secili, fillimisht tërheqëse, mund të jetë gjithashtu një burim i konfliktit. Merren me të, më të vetëdijshëm, ju mund të!

Shmangni te menduar shumëMe siguri ju keni fantazuar për partnerin tuaj. I pasionuar i dashur, i kujdesshëm, i organizuar, nuk mund të plotësojnë nevojat tuaja. Por nuk do të jetë aq i sigurt. Testi i jetës së përditshme mund të ju ndihmojë të zbuloni anët e tjera të karakterit të tij.  Por kjo nuk është domosdoshmërisht një ide e mirë. Realiteti është rrallë ajo që ne e imagjinuar. Pushimet do tju lejojnë të shihni njëri-tjetrin për atë që është dhe jo siç ne e imagjinojmë atë, ose ne do të dëshironim atë. 

Dëgjohu
Dashnor i pashërueshm i rehatit, nuk jeni gati për jetën e kampingut me plot emocione. karnivora e  bindur, ju jeni të vendosur për tu kthyer në shijues soje... Stop! "Për pushime të parë, ju jeni gati të bëni c'mos për ta kënaqur atë 'paralajmëron Sophie Cadalen. Sigurisht,i plotëson të gjitha dëshirat e tija/saja, ai ose ajo do te jete i papërmbajtshëm. Por gjithmonë ju tregon se deri në pritjet e tjera, ekziston mundësia që ju harroni veten. Mos harroni se lumturia juaj gjithmonë do të jete tuaja, sidomos nëse kjo mund të çojë në disa frustrimet. Pse jo vetëm nisja, është e rëndësishme që gjithashtu te plotësoni dhe nevojat tuaja. Pa harruar kurrë që kini kujdes edhe për nevojat e atij o asaj.  Nga harmonia jote do të varet dhe kenaqesia qe do ndjej partneri nga pushimet. Ai preferon të improvizoj, "një fluturim mbi Llogara, atëherë ne do të shohim." Nëse për ju, është një burim i ankthit, thuaje, në vendim se te sillesh si e trembur, dhe prenoto një hotel për të paktën javën e parë te pushimeve.


Si një çift, gjithçka është e mundur, me kusht që surprizat janë më shpesh të këndshëm dhe i mirëpritur. Nëse gënjeshtra, mistere, si dhe mosrespektimit janë në rend të ditës, të marrësh situatën në dorë. Të shprehesh veten me llafe qe kane kuptim, e të marrësh vendimin e duhur. Përvojat e caktuara krijojnë bazën për një stabilitet ne marrëdhënien ne një çift, përvojat e tjera më pak!

Nessun commento:

Posta un commento

Search

Translate