20 giugno 2012

Çelet sezoni ne Ishëm 16 Qershor 2012


Çelet sezoni ne Ishëm 16 Qershor 2012

PLAZHI ISHEMPLAZHI ISHEMKomuna e Ishmit ne Durrës ka çelur sezonin turistik për këtë vere. Kreu i pushtetit vendor Sulejman Ibrahimi i cili administron 25 kilometër vije bregdetare nga Kepi i Rodonit deri ne afërsi te Hallamjt, shprehet optimist për numrin e pushuesve këtë vit. Sipas tij me masat dhe investimet e kryera parashikohet qe plazhet e Ishmit te frekuentohen nga rreth 120 mije pushues, dyfishi i vizitoreve te një viti me pare. Ndërsa deputeti socialist i Durrësit Blendi Klosi i ka bere apel qeverise te investoje për pastrimin e grykëderdhjeve te lumenjve te cilat duke u derdhur ne këtë zone kane krijuar jo vetëm probleme mjedisore por edhe tragjedi ne jete njerëzish. Edhe pushuesit qe kane nisur me herët frekuentimin e plazhit kërkojnë me shume investime ne drejtim te infrastrukturës dhe pastrisë. Pavarësisht investimeve te pakta, vitet e fundit pushuesit preferojnë gjirin e Lalezit si një plazh ende te virgjër dhe te qete

Nessun commento:

Posta un commento

Search

Translate