06 maggio 2012

Shqiperi, oferte Ekskursion Shqiperi Valbone 80 Euro Nisja: 12 Maj 2012

Shqiperi, oferte Ekskursion Shqiperi Valbone 80 Euro

- Ne zemer te alpeve Shqiptare -

Ne fshatin Valbone do te keni mundesine te shijoni qetesine e pyllit dhe te ujrave te frohte, mikepritjen e banoreve te zones si edhe shijen e ushqimeve tradicionale. Per ata qe preferojne aventuren, alpet Shqiptare kane shume per te ofruar.

Programi:

Dita 1.

Nisja ne mengjes nga Tirana.
Udhetim per rreth 2 ore me tragetin e linjes Koman - Fierez, ne nje shetitje clodhese mbi lumin Drin.
Ndalesa e tragetit eshte vetem 10 minuta nga qyteti i Bajram Currit, ku edhe do te qendrojme per te drekuar.(opsionale)
Me pas vazhdojme serisht udhetimin drejt Valbones, ku do te akomodohemi ne nje nga shtepite kulla te zones.
Darke tradicionale dhe njohje me traditat dhe stilin e jeteses se banoreve.

Dita 2.

Pas nje mengjesi te bollshem me ushqime te fresketa te zones, pergatitemi per te vizituar Majen e Rosit.
Piknik ne natyre.
Kthimi ne han per te shijuar nje tjeter darke tradicionale.

Dita 3.

Pas mengjesit marrim rrugen e kthimit per ne Tirane.
Mberrritja ne Tirane gjate mbasdites.

Cmimi total: 80 euro per person

Oferta perfshin:
  • 2 nete fjetje ne Guesthouse (hane)
  • Transportin me automjet ne dispozicion te grupit
  • Guide
  • Hiking
  • 2 darka
  • 2 mengjese
  • Piknik gjate drekes
Nisja: 12 Maj 2012

Per rezervime:
ATHS
Rr. Durresit, Tiranë
Tel: +355-4-223-3997
Fax:+355-4-223-3913
lediona@aths-travel.com

Nessun commento:

Posta un commento

Search

Translate