27 marzo 2014

Kalaja e Rozafes, jo me e ndricuar gjate nates

Wednesday, 26 March 2014 11:15
Kalaja e Rozafes, jo me e ndricuar gjate nates.
Ndriçimi i një prej kalave më të rëndë sishme në vend, siç është ajo e Rozafës, ishte nje prej nderhyrjeve me te vecanta ne monumente ne vitin 2012 , para 100-vjetorit të pavarësisë. Por sot kjo kala është zhytur në terr të plotë dhe nuk mundësohet ndriçimi i saj natën. Pavarësisht shumes se hedhur  për sistemin e ndriçimit, tashmë ky investim është jofunksional. Shkak për terrin në Kalanë e Rozafës është bërë mosshlyerja e faturave të energjisë nga ana e Bashkisë së Shkodrës.
- See more at: http://www.radiotravel.al/index.php?option=com_k2&view=item&id=85529:kalaja-e-rozafes-jo-me-e-ndricuar-gjate-nates&Itemid=617#sthash.FrZhrhsu.dpuf

Nessun commento:

Posta un commento

Search

Translate