05 marzo 2014

Durresi pergatitet per sezonin e ri turistik 2014

Wednesday, 05 March 2014 11:22
Durresi pergatitet per sezonin e ri turistik.
Bashkia e Durresit ka nisur pergatitjet per sezonin e ri turistik, ku po investohet per ndertimin e infrastruktures informuese per vizitoret. Pritet qe ne vende te ndryshme te bregdetetit shqiptar te vendosen rreth 22 tabela informuese ne gjuhen shqipe dhe angleze, ne menyre qe si turistet vendas ashtu edhe ata te huaj te marrin informacione per vendet qe ata duan te vizitojne. Dukeqenese Durresi pervec detit ofron edhe nje trashegimi te pasur kulturore do te instalohen edhe tre harta gjitgande ne pikat kyce te qytetit.
- See more at: http://www.radiotravel.al/index.php?option=com_k2&view=item&id=76324:durresi-pergatitet-per-sezonin-e-ri-turistik&Itemid=617#sthash.yfoepyU1.dpuf

Nessun commento:

Posta un commento

Search

Translate