13 marzo 2014

Ja si ta kaloni diten e veres ne Tirane...Kalendari per diten e veres

TIRANE- Dita e Verës këtë vit duket se do të vijë ndryshe për kryeqytetin, dhe kjo për shkak të një sërë aktiviteteve që do të zhvillohen si nga qeveria, ashtu edhe nga Bashkia e Tiranës. Aktivitetet nisin në orët e para të mëngjesit të së premtes për të përfunduar në mbrëmje. Sheshet kryesore, parku i liqenit artificial, por edhe institucionet kulturore do të presin të gjitha grupmoshat, pasi është menduar që pjesë e atmosferës të jenë koncertet me artistët më të njohur në vend, dj, por edhe organizimi i shumë lojrave popullore. Ndërkohë që panairit bli dhe prodho shqip i janë shtuar edhe disa elementë të rinj. Këtij panairi do i bashkohen edhe trevat shqiptare si Maqedonia, Mali i zi, Kosova etj.

 Aktivitetet për ditën e verës 

Panairi ''Bli dhe prodho shqip''  Fusha e teatrit, tek Galeria e Arteve

Animacione dhe pjesë teatrale për fëmijë,
''Këndi i  pikturës''  tek Parku Rinia
Koncert tek kodrat e Liqenit Artificial
Performancë nga Banda e Ushtrisë
Cirku i Tiranës dhe Teatri i Kukullave
Ekspozitë me piktura nga fëmijë
Aktivitete sportive për të rinjtë
Panairin e Artizanatit pranë Vilës 31
 
Shkrimi u publikua sot (13.03.2014) në gazetën Shqiptarja.com (print)

Redaksia Online
(d.d/shqiptarja.com
) - See more at: http://www.shqiptarja.com/metronews/2729/dita-e-veres-ja-aktivitetet-ne-tirane-204874.html#sthash.gTQlLbwY.dpuf-----------------------------------------------------------------------

AKTIVITETET E DITËS SË VERËS – 14 MARS 2014 


1. SHESHI PËRPARA GALERISË SË ARTEVE
Ora 10:00 – 12:00 - Trupë Teatër kukullash dhe trupë me animatorë
Ora 12:00 – 13:00 - “Ansambli Tirana”
2. PARKU RINIA
Ora   9:00 – 13:00 - Këndi i pikturës
Ora 11:00 – 13:00 - Koncert me DJ nga shkolla “Robert Radoja”
Ora 10:00 – 12:00 - Happy Kids – Lorja me animatorë  (pjesa e lulishtes përballë Hotel Dajtit)
3. SHESHI “VËLLEZËRIT FRASHËRI”
Ora 10:00 – 11:00 - “Dance Akademi Amary” - kërcime moderne & popullore nga trupa e baletit për fëmijë të moshës 6 deri 14 vjeç.
Ora 11:00 – 12:00 - “Albania Silhouette Dance” – kërcime moderne nga trupa e baletit për fëmijë të moshës 6 deri 14 vjeç.
Ora 12:00 – 14:00 - “Latin Beat” - kërcim latin nga trupa e kërcimit mbi 18 vjeç
4. PARKU I LIQENIT (DIGA)
Ora 11:00 - 14:00 - DJ & Kërcim Latin
5. RRUGA “MURAT TOPTANI” (PEDONALJA)
Ora 11:00 - Panairi

Nessun commento:

Posta un commento

Search

Translate