08 marzo 2014

Fillimi i sezonit turistik 2014 do e gjeje rrugen Levan-Tepelene të përfunduar per turistet qe do vizitojne jugun e shqiperis

Premtimi nga Ministri Haxhinasto gjatë inspektimit të punimeve
08 mars 2014 17:03
Punimet e rruges Tepelene –Levan do te perfundojne brenda dy muajve. Kete e beri te ditur ministri i Transportit Edmond Haxhinasto gjate inspektimit te punimeve. 

Inspektoi rrugën Tepelenë -Levan për të dhënë një lajm të mirë. Ministri i Transportit dhe Infrastrukturës Edmond Haxhinasto garantoi se punimet e autostradës pritet të përfundojnë brenda dy muajve. 

Përfundimi i rrugës tha Haxhinasto do të ndikoje në zhvilllimin e vendit kur dihet që jugu ka mjaft resurse. 
Një nga segmentët më të rëndësishëm të jugut sic eshte aksi Tepelenë –Levan do të jetë gati më të gjitha parametrat e duhura dhe sinjalistikën e nevojshmë në fillim të sezonit turistik . Punimet e rrugës nisën 4 vite më parë. http://www.abcnews.al/lajme/aktualitet/2/40005

Nessun commento:

Posta un commento

Search

Translate