17 maggio 2012

Pakete turistike ne Shqiperi (Albania), - 7 dite ne Sarande

Shtate dite ne Sarande Printoje E-mail

Paketa ne Shqiperi - Paketa disa ditore ne Shqiperi
Dita 1
Transferim nga aeroporti i Korfuzit per ne Sarande. Rregjistrimi ne hotel Butrinti.
Dreka do te jete ne nje restorant tradicional i njohur per peshkun e fresket te detit Jon.
Kohe e lire per te shkuar ne plazh.
Mbasdite vizite ne keshtjellen e Lekursit e cila eshte rinovuar dhe shnderruar ne nje pike turistike. Qe aty ka nje pamje shume te bukur te qytetit te Sarandes.
Darke Dita 2
Mbas mengjesit nisje per ne Delvine. Do te ndjekim rrugen pergjate lugines se Vllace-s dhe do ecim per te Syri i Kalter qe jo vetem eshte i bukur por eshte edhe nje burim i rendesishem i ujit te pijshem ne Shqiperi. Kjo shetitje eshte reth 6km ku do te jeni te shoqeruar nga guida jone profesionale.
Dreke, kthim ne hotel dhe kohe e lire per tu shplodhur.
Darke
Dita 3
Mbas mengjesit do te nisemi per ne Ksamil. (12km larg nga Saranda), nje qytet i vogel i ndertuar ne 1966. Informacion i shkurter per historine dhe objektet e ketij qyteti dhe ne vone banjo dielli ne nje nga ishujt e vegjel aty. Dreka do te jete ne nje local ngjitur me detin.
Kthim ne hotel. Darka do te organizohet ne nje lokal ku do te kete muzike lokale
Dita 4
Mbas mengjesit nisje per ne qytetin antik te Butrintit i ndertuar ne shekullin e 5-te qe gjendet 15 km larg Sarandes. Nje guide profesionale do tju tregoje historine e Butrintit. Dreke do te jete ne nje restorant after detit dhe pastaj do te kthehemi ne hotel. Kohe e lire.
Darke de me pas nje udhetim i shkurter me anije afer brigjeve.
Dita 5
Mbas mengjesit do te nisje per ne Delvine. Do te ecim pergjate kodrave per te manastiri i Shen Merise i ndertuar ne 1580, me vone do te shkojme ne fashit malor te Lefterhorit, 630m mbi nivelin e detit. Do te vazhdojme te ecim per ne qytetin e Delvines ku do te hajme dreke. Kthim ne hotel.
Darke
Dita 6
Mbas mengjesit nisje per ne Gjirokaster, qyteti muze. Gjirokastra eshte nje qytet qe mbrohet nga UNESCO si trashegimi kulturore ne bote. Vizite ne keshtjellen e vjeter te shekullit te 6, vizite ne shtepine muze te diktatorit shqipetar Enver Hoxha. Dreke ne qytet dhe kthim ne hotel. Kohe e lire mbasdite per te shetitur.
Darke
Dita 7
Mbas mengjesit kohe e lire per te shetitur. Transferte per nje aeroportin e Korfuzit
Kjo pakete eshte per vizitoret e hyjne nga Greqia. Ne mund te organizojme nje pakete shume te ngjashme nga Tirana. Ju lutem na kontaktoni per me shume informacion. http://albtourist.net/Shtate-dite-ne-Sarande.html

Nessun commento:

Posta un commento

Search

Translate