19 dicembre 2012

Kete te diele 23 dhjetor do te shkojme ne zonen me te bukur te malesise se Tiranes ne ShengjergjKete te diele 23 dhjetor do te shkojme ne zonen me te bukur te malesise se Tiranes ne Shengjergj. Ne kete aktivitet do te kemi mundesi te shikojme nje ujvare spektakolare (sidomos ne kete kohe me shira) ne Shengjin perpare se te shkojme ne Shengjergj si dhe do te ngjitemi ne nje nga malet rreth komunes se Shengjergjit.
Parashikimet per te dielen e japin kohe te mire ne Tirane dhe ne Shengjergj keshtu qe mos e humbni kete rast per te pare nje nga zonat malore me te bukura ne rrethinat e Tiranes...:). E gjithe ecja do te shkoje 3-4 ore dhe do te jete e pershtatshme per te gjithe.

Takimi ne oren 8.00 mbrapa pallatit te Kongreseve.
Cmimi: 1200 l/person (transport,guide)
Prenotoni: fisnikmuca@yahoo.com, info@highalbania.al
069 40 31 232, 067 20 816 36
https://www.facebook.com/pages/High-Albania-Mountain-Club/209213598447
Ps: Meqe parashikohet qe te ecim edhe ne bore merrni me vete nje pale kepuce te tjera, veshjet e dimrit, veshje per tu nderruar nese lageni si dhe ushqim sepse do te jete e pamundur qe te bejme barbeky. Ne nje nga lokalet ne qender te komunes bejne qofte keshtu qe mund te hame dicka edhe aty.
Ujvara e Shengjinit ne komunen e Shengjergjit (kete ujvare do te shikoni nqs do te bashkoheni grupit ne aktivitetin e te dieles,23.12 12 nqs do te jemi akoma gjalle... :-) )

Nessun commento:

Posta un commento

Search

Translate