30 aprile 2014

Korçë, shembet banesa monument kulture, shkak amortizimi


KORÇE -30 Prill 2014 - 12:19 

Pas Shtëpisë së Flamurit që u shemb një vit më parë një tjetër banesë monument kulture në qytetin e Korçës pësoi të njëjtin fat."
Një banesë 2 katëshe në Pazarin e Ri të Korçës është shembur si pasojë e amortizimit dhe shkatërrimit të disa pjesëvë të saj nga hajdutët e skrapit.Banorët e zonës shprehen para kamerave se prej kohësh i kanë vënë në dijeni instancat shtetërore për gjendjen e banesës por masat për parandalimin e këtij procesi nuk u morën në kohë.
Redaksia Online
(e.c/shqiptarja.com)
 - See more at: http://www.shqiptarja.com/kulture/2730/kor---shembet-banesa-monument-kulture-shkak-amortizimi-212310.html#sthash.lqDj2ICB.dpu
f

Nessun commento:

Posta un commento

Search

Translate