20 aprile 2014

Gjirokastër, grabiten 11 armë të Mesjetës në muzeun e ri tek Kalaja

Gjirokastër, grabiten 11 armë të Mesjetës në muzeun e ri tek Kalaja
20 Prill 2014 - 11:17
GJIROKASTER-Në Gjirokastër është vjedhur gjatë natës Muzeu i ri te kalaja. Sipas të dhënave që jep policia e Gjirokastrës janë vjedhur 11 armë të periudhës mesjetare, katër pushkë, katër pistoleta dhe 3 shpata. 

Ende nuk është e qartë si grabitësit kanë mundur të hyjnë deri në muze, pasi objekti i kalasë ruhet në masa të forta sigurie nga policia private. Policia e cila ka mbërritur menjëherë në vendgjarje duke nisur hetimet për zbulimin e autorëve. 

(d.b/BalkanWeb) http://www.balkanweb.com/kultur%C3%AB/2691/gjirokaster-grabiten-11-arme-te-mesjetes-ne-muzeun-e-ri-tek-kalaja-184202.html

Nessun commento:

Posta un commento

Search

Translate