11 aprile 2014

Autoritetet ne Vlore pergatiten per nje sezon te sigurt turistik

Thursday, 10 April 2014 09:56  
Autoritetet ne Vlore pergatiten per nje sezon te sigurt turistik.
Edhe një muaj na ndan nga ardhja e sezonit turistik dhe Vlora po bën përgatitjet e fundit për pritjen e turistëve. Policia e kufirit dhe migracionit ne Vlore ka nisur pergatitjet qe sezoni veror 2014 te kaloje sa me i qete dhe me sa me pak problem. Kjo drejtori mbulon nje territor te gjere qe nga grykëderdhja e Vjoses deri ne afersi te Butrintit. Drejtori i Kufirit dhe Migracionit per qarkun e Vlores shprehet se po behet nje pune kolektive e te gjithe strukturave per nje sezon te mbare e te sigurt.
- See more at: http://www.radiotravel.al/index.php?option=com_k2&view=item&id=85754:autoritetet-ne-vlore-pergatiten-per-nje-sezon-te-sigurt-turistik&Itemid=617#sthash.A3dYDvr2.dpuf

Nessun commento:

Posta un commento

Search

Translate