27 luglio 2016

Kepi i Rodonit, i braktisur nga njerëzit, i “mbipopulluar” nga plehrat

Plazhi i Kepit të Rodonit është një nga vendet më të vizituar në Shqipëri,por mbeturinat e grumbulluara nga dallgët e detit gjithashtu dhe ato që grumbullohen nga pakujdesia e pushuesve gjenden pothuajse në të gjithë vijën bregdetare.
Duket qarte  se per nje kohe te gjate nuk eshte vene dore per pastrimin e tij. Lenia mbas dore e mirembajtejes se plazhit ka bere qe shume vizitore vendas dhe te huaj kete vere te nderrojne destinacion.
Nderkohe vizitoret e paket te cilet kane ardhur per te shijuar bukurite e Kepit te  Rodonit shprehen te pakenaqur per gjendjen te cilet e kane gjetur kete vend. Gjithashtu numeri I ulet I vizitoreve kane bere qe edhe investimet ne kete zone te jene te pakta .
Ndersa mese shumti vizitoret terhiqen per hitorin e ketij vendi pasi aty ndodhet nje nga kalat e Skenderbeut e cila gjithashtu eshte ne meshire te fatit,pasi erozioni I tokes po e zhyt gjithmone dhe me teper nen ujin e Adriatikut.
http://www.channel-one.al/kepi-i-rodonit-i-braktisur-nga-njerezit-i-mbipopulluar-nga-plehrat/
60266652

Nessun commento:

Posta un commento

Search

Translate