23 luglio 2016

Fluks pushuesish nga Kosova Shëngjini, destinacioni i preferuar

23 KORRIK 2016 - 07:52 | PËRDITESUAR NË 11:06
Rritet numri i shqiptarëve nga Kosova që kanë hyrë në vendin tonë nëpërmjet pikës kufitare të Morinës.

Ardhja e pushimeve verore ka sjellë një fluks të madh të tyre drejt vendit tonë.  Siç raportohet,  deri orën 7:00 kanë kaluar kufirin mbi 20 mijë udhëtarë dhe qindra automjete.

Bregdeti ynë është ndër destinacionet e preferuara për shqiptarët nga Kosova, e ndërsa shprehen së vendi i tyre i preferuar për t’i kaluar këto ditë të nxehta vere është  plazhi i Shëngjinit.

Por pavarësisht fluksit të madh raportohet se nuk ka pritje apo për radhë të gjata për shkak të rritjes së numrit të sporteleve në doganë.

Redaksia Online
(B.K/Shqiptarja.com)
http://shqiptarja.com/m/aktualitet/fluks-pushuesish-nga-kosova-sh-ngjini-destinacioni-i-preferuar-367005.html

Nessun commento:

Posta un commento

Search

Translate