27 maggio 2013

Udhetim ne Stebleve, per te shijuar bukurite e Flores dhe Faunes Shqiptare me Explore Albania 1/qershore/2013

Udhetim ne Stebleve, per te shijuar bukurite e kesaj zone, me flore dhe faune te pasur dhe me nje klime te mrekullueshme. Nisja do te behet ne date 1 Qershor, ne oren 8.00, tek ish-stadiumi Dinamo. Ndalesa e pare do te jete ne Mirake, per te pare uren e Kamares, ndertuar rreth viteve 1600. Me pas, do te ndalojme per nje kafe tek "Gjuetari", Librazhd. Do te nisemi drejt resortit natyror te Fushe-Studenit, ku do te bejme nje ndalese per te pare liqenin, qe rrethohet nga pyjet e ahut, karakteristike per kete zone malore. Do te marrim rrugen mes pyllit, per te mberritur ne liqenin me origjine akullnajor te Draganit. Kjo eshte ndalesa e fundit. Do te bejme barbeky e do te hame dreke ne natyre. Me pas do te nisemi drejt Tiranes.

Cmimi: 4.000 Leke

Te gjitha te perfshira: transporti me makina komode te viteve te fundit, kafe, barbeky, guida.
P.S: Cigaret merrini vete
 .

Per prenotime: Cel. 066 288 288 9
Mesazh ne inbox. https://www.facebook.com/Explore.Albania

Nessun commento:

Posta un commento

Search

Translate