22 maggio 2013

Aktivitet hecje ne natyre, Hiking ne kanionin e lumit Zeze kete te Diele 26/maj/2013 jua propozon Albania Mountain Team dhe ... • Possibilità di pioggia 20°C / 10°C
 • Kanioni I lumit Zeze, eshte nje nga kanionet me interesante te zones se Fushe-Krujes. Ai ndodhet prane fshatit Nikel dhe fundi I ketij kanioni çon ne rezervuarin e Bovilles.

  Programi:
  09:00 Nisja nga Tirana tek Daily Bar ne Bllok
  10:00 Mberritja ne fshatin Nikel, Fushe Kruje
  10:15 Fillon ecja ne kanionit te lumit Zeze. Pergjate kanionit do keni mundesi te shihni 2 ura otomane te shekullit te XVII-te.
  Gjate kanionit do keni mundesi te shihni dhe nje ujevare te vogel rreth 20 m .
  12:00 Ndalesa per barbeky.
  13:00 Kthimi duke pershkuar edhe njehere kanionin per tu kthyer ne fshatin Nikel
  15:00 Mberritja ne fshat dhe marrja e furgonave per ne Tirane.
  Cmimi I udhetimit: 1200 Leke, ku perfshihet transporti, guida dhe barbekyja

  Menyrat e prenotimit: Me sms ose telefon ne numrat 0693258465 ose 0672190219
  Me mesazh ne facebook tek faqja zyrtare AMT

  Aktiviteti perfshin nje ecje te thjeshte kryesisht ne terren kodrinor dhe zgjat rreth 4 ore vajtje ardhje. Mund te behet nga cdokush. Mos harroni qe te visheni sportiv me atlete ose kepuce mali si dhe te merrni me vete nje shishe uji minimalisht 1.5 litra.
  https://www.facebook.com/events/481132385299696/?ref=notif&notif_t=plan_user_invited
  Ju mirepresim

  https://www.facebook.com/pages/Albanian-Mountain-Team/375346289179761

Nessun commento:

Posta un commento

Search

Translate