27 maggio 2013

Hecje ne natyren e Parkut te Prespes kete fund jave 1/qershor/2013 me Albanian Mountain Team e Climbing Albania

 • Programi:
  Data 1
  Nisja ne oren 09.00 tek Daily bar ne bllok me furgon
  Ndalese per kafe ne Librazhd.
  Mberitja ne Korces reth ores 13. 00, viizite ne qytet dhe ndales per dreke.
  Vazhdojme me furgon drejt Prespes, reth 40 min.
  Akomodim tek hotel Vasili ne fshatin Gorice e Vogel.
  Me pas, rreth ores 16.00 fillojme ecjen pergjat liqenit per te vizituar shpellen e Zaverit. Ecja reth 1 ore e 30 minuta bashk me viziten ne shpelle.
  Kthim ne hotel kohe e lite futboll voleiboll ose slackline.
  Darka ne oren 8 00 ne restorantin e hotelit.
  Data 2
  Zgjimi ne oren 8 dhe mengjesi ne hotel.
  Ne oren 9 00 transfert me furgon per ne fshatin Kallamas 30 min. Nga aty nisim ecjen buze liqenit per te vizituar nje manastir ortodoks te ndertuar ne vitin 1878 (3 ore vajtje ardhe piknik me vete).
  Per ate qe duan me shume mund te vazhdojne per te vizituar nje kishe eremite dhe te kthekemi nga nje rruge tjeter per ne Kallamas..
  Kthim ne hotel, marrja e cantave dhe nisja per ne Tirane me nje ndalese rruges.
  Cmimi 6000 leke ku perfshihet transporti, darka e dates 1, fjetja ne hotel, mengjesi dhe pikniku i dates 2, si edhe guida.
  Vishuni sportiv me atlete ose kepuc mali, merni rrobat e banjos se mund te lahemi ne liqen dhe elektrik per ne shpelle.
  Prenotoni me sms te Albanian Mountain Team telefon 0693258465 ose 0692121612
  Ju mirpresim https://www.facebook.com/events/629379657091167/?notif_t=plan_user_invited

Nessun commento:

Posta un commento

Search

Translate