13 maggio 2013

Aktiviteti i javes 17-19/maj/2013 HighAlbania ju propozon; Udhetim ne Karaburun, Gjiri i Grames & Gjiri i Shen AndreutDita e pare, (e premte). Tiran
e - Llogara
Nisja nga Tirana ne oren 17.00. Vendi i takimit mbrapa Pallatit te Kongreseve perballe restorant Era (e reja). Transferte per ne Llogara me nje pushim te shkurter gjate rruges. Ne Llogara do te pergatitemi per te ngritur cadrat dhe per te kaluar naten aty. (kush do mund te fleje ne hotel me shpenzimet e veta jashte asaj qe do te kerkojme ne.)
Rruge me makine: rreth 3 -3.5 h
Dita e dyte, (e shtune). Llogara - Qafa e Thelle - Gjiri i Grames
 Nisja heret ne mengjes per ne qafen e Thelle dhe me pas  do te zbresim per ne gjirin e Grames. Pas mberritjes kohe e lire per te gjithe per te bere plazh dhe per te pushuar ne nje nga gjiret me te bukura gjate gjithe gjatesise se Rivieres sone . Nga mbasditja do te fillojme te ngrejme cadrat te dhe mbledhim dru per zjarrin etj...
Rruge ne kembe: 6-7 h, ngjitje 400 m; zbritje 1200 m
Dita e trete, (e diele). Gjiri i Grames - Gjiri i Shen Andreut - Plazhi i Palases - Llogara - Tirane.
Heret ne mengjes do te mbledhim cadrat dhe do te nisemi per ne gjirin e Shen Andreut. Aty do te pushojme dhe do te bejme plazh per nje ose dy ore. Me pas do te vazhdojme per ne Palase. Pas nje freskimi dhe pushimi ne plazhin e Palases do te nisemi per Llogara ku do te hame edhe dreken. Pas drekes do te nisemi per ne Tirane me nje pushim te shkurter gjate rruges per nje kafe. Mberritja ne Tirane nga darka.
Rruge ne kembe; 5-6 h, ngjitje zbritje te vogla  sepse shtegu eshte pergjate bregut te detit.
Cmimi :  4000 leke/person (transporti, fjetja ne cadra dhe guida)
Ps: Merrni me vete sleep in bag ushqime per dy dite, fruta te thata,cokollata etj. si dhe uje.
Prenotoni: fisnikmuca@yahoo.com, info@highalbania.al069 40 31 232, 067 20 816 36

Nessun commento:

Posta un commento

Search

Translate