22 maggio 2013

Udhetim ne Gryken e Rugoves si dhe ngjitje ne majene Liqenatit, aktiviteti i rralles i prpozuar nga HighAlbania 25-26/maj/2013
Dita e pare
Nisja nga Tirana ne oren 6.30 am. Vendi i takimit mbrapa pallatit te Kongreseve tek Ply Bar. Ne Gjakove do te bejme nje shetitje tek Carshia (pazari i vjeter) dhe nje pushim te shkurter per kafe. Me pas do te vazhdojme per ne Peje. Ne Peje do te shkojme te shikojme ujvaren e Drinit te Bardhe dhe me pas dreke . Pas drekes do te nisemi per ne Rugove - Gryka e Rugoves. Vendosja do te jete ne fshatin Kuqisht tek restorant Liqeni (21 km nga Peja). Akomodim, kohe e lire dhe darka.
Dita e dyte
Mbas mengjesit ne restorant do te fillojme ecjen tone nga Guri i Kuq deri tek liqeni i Liqenatit dhe per ata qe do te duan me shume do te vazhdojme ecjen deri ne majen e Liqenatit . E gjithe ecja do te zgjase rreth 6-7 h. Me pas do te nisemi per ne Peje. Ne nje nga restorantet ne gryken e Rugoves do te hame dreken. Pas drekes do te nisemi per ne Tirane.
Cmimi: 50 EUR/person(transport, fjetja, mengjesi  dhe guida)
Prenotoni:  fisnikmuca@yahoo.com, 069 40 31 232, 067 20 81636
Faleminderit!

Nessun commento:

Posta un commento

Search

Translate