15 febbraio 2013

Tirana Spektakël Automobilistik Ne daten 17 shkurt 2013 tirane


 Të dielën, më 17 shkurt, në kuadër të shpalljes së Pavarësisë së Kosovës, Bashkia e Tiranës në bashkëpunim me Klubin Sportiv Automobilistik Shqiptarë dhe Shërbimin e ruajtjes dhe sigurisë fizike organizojnë aktivitetin Tirana Spektakël AutomobilistikAktiviteti starton në orën 11:30 në sheshin “Nënë Terza” ku pilotët pjesëmarrës do të performojnë në një mini-garë përreth sheshit duke skualifikuar njëri-tjetrin, dhe duke nxjerr në fund dhe tre fituesit. Në orën 14:30 do të zhvillohet ceremonia e dhënies së çmimeve. Ky aktivitet organizohet me mbështetjen e Bashkisë së Tiranës, veçanërisht nën kujdesin e Kryebashkiakut z.Lulzim Basha dhe nën patronazhin e veçantë të Kryeministrit z.Sali Berisha.
Ne daten 17 shkurt ne Sheshin Nene Tereza ne Tirane zhvillohet eveniment madheshtor për gati 2 orë. 

Gara do behet ne menyren rrethore me 4 xhiro

● Gjallërimi i publikut,andrenalinë,prezantim i pilotëve (Antar të KSASH) të cilët do performojnë duke bër një mini garë përreth sheshit Nënë Tereza,duke skualifikuar njeri-tjetrin dhe duke nxjerrë 
në fund 3 fitues.

Fituesit e cmimit të parë ,të dytë dhe të tretë do të vlerësohen sipas aftesise profesiale dhe do të marrin Çertifikata mirnjohje si dhe stimul me vlera monetare dhe artistike.

>RREGJISTRIMET NE GARE MBYLLEN ME DATEN 8 SHKURT<
https://www.facebook.com/KlubiSportivAutomobilistikShqiptar
per INFO 069 622 92 93
Adresa: Sheshi Nënë Tereza
Orari: 11:30 to 14:00
Phone: +355 69 6229293
Vlerësimi: 
Postoja një mikuKërko të dhëna
Data e fillimit: 2013-02-17
Data e përfundimit: 2013-02-17
http://tiranaxxl.com/event/tirana-spektakel-automobilistik/?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook&utm_campaign=tirana-spektakel-automobilistik

Nessun commento:

Posta un commento

Search

Translate